Bataklıkta çırpınmak: İnstagram

By 5 Ağustos 2020Genel, sosyal medya

Güzel bir ormanda eğlenip gezerken, bataklığa denk gelme olasılığınız da vardır. Bataklıkta sakin olmak ve yavaşça hareket etmek sizi kurtarabilir. Bu yüzden batmakta iken hızlı çırpınışlar sonunuzu daha da hızlandırabilir.

Sosyal platformların belli süre ömrü olduğunu daha önce dile getirmiştik. Belki black mirror izleyenlerin gelecek ile ilgili farklı düşünceleri olmuş olsa da günümüzde ki sosyal medya mecraları artık kullanıcılar için cazibesini yitirmekte.  Her geçen gün yeni kullanıcılar ve işletmeler için zorlaşan instagram doyum noktasına yaklaştı. Bazıları için geçti bile… Online ticaretin arttığı bu dönemde artık instagram alışılmışın dışında bir özelliğe kavuşuyor. Son kullanıcıların değil işletme hesapların daha aktif olduğu ve sürekli gönderi attıkları bir durum oluştu. Bu durumu iyileştirmek isteyen instagram takipçileri rahatsız etmemek için sürekli yeni kurallar koymaya çalışıyor. Küçük ve yerel işletmeler bu kuralları geçip yeni müşterilere ulaşmak istediğinde bütçe harcamaları artış gösteriyor. Küçük işletmeler bütçelerini nereye ayıracağını bilemezken, yeni işletmeler için online markalaşmak daha da zorlaşıyor. Yani başlıkta söylediğimiz gibi bir bataklıkta çırpınma oluşuyor.

Bu bataklığa girmemek için neler yapılabilir. Öncelikle marka danışmanlığı yapan ve sosyal medya internet üzerine iş yapanlardan danışmanlık alabilirsiniz. Bu sizin ufkunuzu açar ve bütçe planlamanızı yapmanıza yardımcı olur. Kendiniz başka sosyal mecralar araştırıp yararlı olabilecek platformlarda hesap açmanız gerekir. Ve kesinlikle bir internet sitenizi oluşturmalısınız.

buy kamagra 100mg