Başkan Reklamları – Durgun su bulanıklaşır

By 25 Kasım 2018Genel

İletişim dünyasında kendi başarılı işlerini anlatmadan ilerlemek mümkün değildir. Ben sessiz sedasız kendi işimi yaparım düşüncesiyle icraatlerini anlatmamak, hizmet götürülen halkın kulaklarının başka sesleri duymasını yol açar. Biz buna iletişimde durgun su bulanıklığı diyoruz. Doğru bilginin doğru şekilde anlatılması ve başka bilgilerin kirletmesine izin verilmemesi gerekmektedir. Akarsuya bırakılan bir kirliliğin, suya bulanıklaştırmasına imkan yoktur. Bulanık fikirlerin çokça olduğu bu dönemde başarılarınızın sürekli ve etkin şekilde anlatılması gerekmektedir.

Sizi Sizden Dinlesinler

Kitlelerle iletişim kurmakta en önemli mecralar

buy cheap kamagra oral jelly

, görsel ve kitlesel yayın mecralarıdır. Başarılı bir lider veya başkan halkla olan irtibatını güçlü tutmak için, yaptıklarını ve yapacaklarını onlara anlaşılır bir şekilde göstermelidir.

Şirketler veya kurumlar, kendi icraatlarını anlatabilmeleri gerekmektedir. Bunun için katalog, outdoor ve sosyal medya mecraları en etkili yollardır. Eğer yapılan işler, hizmet edilen kişiler tarafından doğru anlaşılmazsa negatif etki bırakabilir. Siz kendinizi anlatmazsanız art niyetli rakipleriniz sizin icraatlerinizi kendine yarayacak şekilde anlatırlar. O yüzden kendi icraatlerinizi, hizmet götüreceğiniz halka anlatmalısınız. Hatta defalarca…

  • Bu anlatım yapılırken;
  • Nereden nereye gelindiğini
  • Kendinizden önceki durumları
  • Fark oluşturacak ayrıntıları
  • Rakiplerinizi açıkça belirtmeden çoğul hitap şekliyle
  • Algı oluşturacak söylemleri vurgulayarak belirtmeli ve bütünsel bir tasarıma sahip olmalıdır.